Sir Lock

38 votes, average: 4,58 out of 538 votes, average: 4,58 out of 538 votes, average: 4,58 out of 538 votes, average: 4,58 out of 538 votes, average: 4,58 out of 5 (38 głosów, 4,58 z 5)
Loading...Loading...


Al.Jerozolimskie 47 lok 8
00-697 Warszawa
[email protected]
784-488-364
Cena: 110-140 PLN
Liczba pokoi: 8
Liczba osób w pokoju: 2-8
Czas: 60 min.
Poziom trudności: zróżnicowany
Płatności: Gotówka
Rezerwacje online: Tak
Godziny otwarcia: 9:00 - 23:00
WWW: http://sirlock.pl/

Informacje o Sir Lock

Kryminalne zacięcie połączone z klimatem Londynu z XIX wieku. Oto Sir Lock – znajdujący się w centrum Warszawy lokal, w którym znajdziemy 3 pokoje zagadki, które bazują na znanych grach escape room. Sir Lock przenosi nas w zupełnie inny wymiar zabawy, dając wielką frajdę i pozwalając na przetestowanie swojego umysłu oraz zdolności analitycznych. Liczy się także praca zespołowa.

Jak wspomnieliśmy, Sir Lock to 3 odrębne, różniące się klimatem pokoje zagadki. Cel jest jeden – wydostać się z zamkniętego pokoju przed upływem 60 minut. Jak deklaruje twórca, na wyjście z wszystkich trzech pomieszczeń jest 1000 możliwości. Oto, jakie pokoje czekają na nas w Sir Lock:

 • Zabójstwo na Backstage’u – w zeszłym tygodniu za kulisami zabito znanego muzyka rockowego. Dla zwykłych ludzi scena jest zamknięta – ale nie dla nas. Zadaniem jest wcielenie się w rolę szpiega i rozwikłanie zagadki zabójstwa gwiazdy rocka. Co gorsza, policja nie wie, że znajdujemy się w pokoju. Czas rozwiązać zagadkę i wydostać się z pokoju niepostrzeżenie – w przeciwnym wypadku stróże prawa szybko nas złapią i ukarzą.
 • Dr Jekyll i Pan Hyde – pokój nawiązujący do osobowości, która za dnia była doktorem, a w nocy strasznym potworem. Zostajemy zamknięci w pokoju, do którego niebawem wróci straszny potwór. Czy uda się nam uciec? Rozwiąż wszystkie zagadki, rozwikłaj znaczenie malowideł na ścianie i zacznij uciekać!
 • Powrót do przyszłości – pokój ten oficjalnie nie jest jeszcze dostępny dla graczy. Twórca nie uchyla rąbka tajemnicy. Musimy więc poczekać z opisem i recenzją.
 • Simpleasthat

  po prostu – najlepszy <3 (swoja drogą wczoraj byliśmy w pokoju "powrot doprzyszłości" i jest raczej oficjalnie otwarty :p

 • Anonim

  Nie polecam. Duże rozczarowanie.

  Byłem w pokoju „Dr Jekyll i Pan Hyde”.
  Gospodarz, który nas powitał, mówił mętnie i bełkotliwie, a pytań nie rozumiał i/lub nie potrafił na nie odpowiedzieć. Fabułę wprowadzającą oceniam jako kiepską, ale może było po prostu źle przedstawiona. Dwa minusy na dzień dobry.
  W samym pokoju dość szybko naszło mnie uczucie dojmującego bezsensu, które nie opuściło mnie aż do końca. Pomijam już fakt, że z ww. fabułą pokój miał niewiele wspólnego, a z tzw. klimatem też było słabo.
  Największy zarzut: za dużo zależy od ślepego trafu, a nie inteligencji czy pomysłowości. Jak się okazało, niektóre z zadań, które trzeba wykonać by pójść dalej, ma określony sposób wykonania (kompletnie nieintuicyjny, a nic nie wskazuje, że trzeba to zrobić właśnie tak).
  Podam przykład (z kosmosu, żeby nie psuć zabawy komuś, kto jednak zdecydowałby się tam pójść): dowiadujesz się, że musisz teraz nacisnąć przycisk. Robisz to – i nic. Robisz to parę razy – wciąż bez efektu. W końcu dostajesz podpowiedź: wciśnij go lewym łokciem, a Twój partner niech patrzy pod szafę, to zobaczy, że otwiera się tam klapka (która pozostanie otwarta, póki trzymasz przycisk). Pfff…

  Dwie rzeczy na plus:
  – pomysłowość i różnorodność zadań;
  – widać było, że gospodarzowi zależy, żebyśmy się dobrze bawili i dokłada starań w tym kierunku.

  Niestety obie te zalety giną w chaosie i poczuciu bezsensu; w końcu chcesz już tylko opuścić to miejsce i szybko o nim zapomnieć.

  Cieszę się, że nie był to mój pierwszy escape room, bo zapewne uznałbym, że to rozrywka nie dla mnie.

 • Michał

  Miejsce tego escape mimo ze niedaleko centrum niezbyt ciekawe. My jak wychodziliśmy to stali jacyś żule w bramie i pili sobie coś. Historyjka tego esacpe nie przekonała nas, pokój jeśli chodzi o wystrój bardzo OK, jesli chodzi o zagadki i wrażenia, emocje bardzo słabo. Generalnie są dużo lepsze Escape w Wawie.

 • uciekinier

  Nie wiem jakim cudem na konkurencyjnym rankingu pokoje w tym escape room mają w Warszawie 1 miejsca. Wszystko tam jest na bardzo niskim poziom, począwszy od pseudo historii o Sir Locku na wstępie po pokoje, gdzie zagadki są nieprzemyślane i niektóre rzeczy nie działają. Chyba sami sobie podbijają pozycję bo nei widzę innego wytłumaczenia tego żenującego poziomu. Jeśli chcecie iść i dobrze się bawić w Warszawie to zdecydowanie polecam Room Escape, Dom Zagadek lub Quest Hunt.